Patrick Jane (Editor)

rootanasadi

Updated on
Edit
Like
Comment
Share on FacebookTweet on TwitterShare on LinkedInShare on Reddit


مهم نیست که در چه کاربردی از آن ها استفاده می شود، فلزیاب ها ابزار ارزشمندی برای آشکارسازی چیزهایی هستند که ممکن است با چشم انسان دیده نشود. می توان از آنها برای یافتن مواردی استفاده کرد که به طور دیگری در زمین پنهان شده اند یا به شکل دیگری مبهم هستند. علاوه بر این، گنج یاب ها می توانند برای محافظت از افراد با شناسایی سلاح ها یا مواد منفجره ای که ممکن است در مناطق ناامن آورده شوند، استفاده شوند.

فلزیاب ها به طور فزاینده ای پیچیده شده اند و به برخی از فناوری های بسیار پیشرفته مجهز شده اند. فلزیاب های مدرن می توانند اجسام مدفون شده در زمین را شناسایی کنند و حتی می توانند بین فلزات مختلف تمایز قائل شوند. اغلب، فلزیاب ها حتی می توانند بین اشیاء بی ضرر و خطرناک تمایز قائل شوند. این مانع از ایجاد زنگ هشدار بی مورد توسط پرسنل امنیتی می شود.

البته خرید فلزیاب ها بدون اشکال نیستند. این دستگاه‌ها می‌توانند بسیار پرهزینه باشند، مخصوصاً فلزیاب‌های پیشرفته‌تر با فرکانس بالا، و برای نگهداری در شرایط کار بهینه نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. علاوه بر این، فلزیاب ها می توانند بسیار حجیم و دست و پا گیر باشند و حمل و نقل آنها را دشوار می کند.

با وجود این معایب، فلزیاب ها همچنان ابزار ارزشمندی برای کاربردهای مختلف هستند. فناوری تشخیص فلز همچنان در حال بهبود است و با آن ایمنی و امنیت شهروندان و پرسنل در سراسر جهان بهبود می یابد. خرید فلزیاب‌ها را می‌توان در فرودگاه‌ها، مدارس و سایر مکان‌های عمومی پیدا کرد که ایمنی همه را تضمین می‌کند. با گسترش یافتن فلزیاب ها در زندگی روزمره، مطمئناً کاربرد آنها تا مدت ها در آینده باقی خواهد ماند.فلزیاب وسیله ای است که برای تشخیص وجود فلزات استفاده می شود. فلزیاب ها در محیط های مختلفی برای تشخیص وجود اجسام فلزی مانند سکه، چاقو، تفنگ و سایر سلاح ها استفاده می شوند. فلزیاب‌ها معمولاً توسط سازمان‌های مجری قانون، پرسنل امنیتی و علاقه‌مندان برای یافتن اشیاء فلزی پنهان یا تا حدی مدفون استفاده می‌شوند.

فلزیاب ها شامل یک واحد کنترل، یک سیم پیچ جستجو، یک قطب جستجو، یک منبع تغذیه و یک دکمه تنظیم تعادل زمین هستند. واحد کنترل شامل یک پردازنده، نمایشگر و کنترل است. پردازنده مسئول تفسیر سیگنال های دریافتی از سیم پیچ جستجو است، در حالی که صفحه نمایش مکان شی شناسایی شده را نشان می دهد. سیم پیچ جستجو مانند یک گیرنده عمل می کند و سیگنال های اجسام فلزی تعبیه شده در زمین را می گیرد و به واحد کنترل می فرستد.

قطب جستجو واحدی است که برای جستجوی اجسام فلزی به داخل زمین می رود. فلزیاب ها بر جریان فرکانس بالا که از قطب جستجو می گذرد متکی هستند. هنگامی که جریان از فلز عبور می کند، اختلالی ایجاد می کند که توسط سیم پیچ جست و جو گرفته می شود. منبع تغذیه فلزیاب معمولاً از باتری یا برق تغذیه می شود.


Similar Topics